היום כשיש אינסוף סוגים, גוונים, טקסטורות ומרקמים של אריחים לריצוף ולחיפוי, הבחירה באריח המתאים יכולה להיות חוויה מתסכלת. לכן כינסנו במיוחד עבורכם צוות מומחים שיעשו לכם סדר בעולם הריצופים והחיפויים.

קיר אריחי טקסטורה

לזכור שמדובר בבית שיש בו חיים – צביה וולצ'יק מעצבת פנים

"אני ממליצה להתאים בין גודל הריצוף לגודל החלל וכמובן שגם הגוונים וסגנון האריחים יתאימו לסגנון העיצוב בבית. חשוב שהריצופים והחיפויים יהיו פרקטיים כלומר שיהיה קל לנקותם ושלא יראו כל לכלוך קטן. נכון שהריצופים והחיפויים הבהירים נראים יפה אבל תמיד צריך לזכור שיש חיים בתוך הבית.

מבחינת סגנון האריחים אני מתחברת לסגנון המודרני או הכפרי כמובן בהתאם לקו הסופי של שאר העיצוב בבית. את הבחירה בחיפויים או בריצופים צריך לעשות בהתחלה משום שהאריחים הם אלו שיוצרים את ההרמוניה העיצובית.

המגמה הרווחת היום היא אריחים בסגנון מודרני והנטייה היא בעיקר לגוונים האפורים. מבחינת גודל האריחים הכיוון הוא אריחים גדולים". 

*אריחי ריצוף בגוון אפור ושילוב אריחים משושים לחיפוי

התאמת סגנון העיצוב לפונקציה ולמקום – זהבית סימוביץ אדריכלית

"אני ממליצה על אריחים במידות גדולות כדי שיהיו פחות פוגות – כאשר אין פוגות החללים הקטנים נראים גדולים יותר, והאריחים הגדולים מהווים רקע של גוון וחומר. חשוב שהריצוף יהיה קל לתחזוקה לדוגמה, ריצוף כמו גרניט פורצלן עם גימור מלוטש – קל יותר לתחזוקה.

בתקופה האחרונה יש חזרה לאריחי טרצו בגדלים גדולים. את אריחי הטרצו אפשר ללטש כמו אבן ולקבל משטח אחיד ללא פוגות והרצפה מקבלת ברק. מדובר באריחים פרקטיים משום שהלכלוך בולט פחות.

מבחינת סגנון העיצוב אני נוטה לכיוון המודרני בעיקר מכיוון שרוב הפרויקטים שלי הם בעיר ואני מעדיפה לעצב בסגנון שמתאים להוויה של המקום. אני מקפידה להתאים את סגנון העיצוב לפונקציה ולמקום".

*חזרה לאריחים במראה טרצו

הכול תלוי במינון – ורד ברטל מעצבת פנים

"חשוב להתאים את החיפויים לחלל ולאנשים שחיים באותו חלל. אם לדוגמה האריחים נועדו לחללים רטובים או לחלל שמשמש לגילאים מבוגרים, כדאי לבחור אריחים בעלי חספוס ו/או "אנטי" סליפ ולא אריחים חלקים או מבריקים.

אין לי קו סגנוני אחד משום שאני מעדיפה ללכת עם הקו של הלקוח. אמנם אני מעדיפה קווים נקיים אך לתוך ה"נקי" אני מכניסה נגיעות רועשות. אני אוהבת לשלב בין אריחים כי שילובים יוצרים אווירה וזו הרי המטרה. גם "לבן" ו"שקוף" יכולים להיות רועשים מאוד, כלומר אפשר לעשות משהו 'צבעוני' תוך שימוש בלבן או במונוכרום אם בוחרים בטקסטורות שונות. תמיד אפשר להכניס לתוך השקט משהו שהוא טיפה פחות שקט. אמנם אני פחות שמרנית מטבעי אלא יותר צבעונית ואוהבת להעז, אבל מעצבת יודעת לשלב בין רגוע ואלגנטי לצבעוני ותוסס בהתאמה לרצון הלקוח – הכול תלוי בקומפוזיציה ובמינון המרקמים והצבעים". 

*שילובי אריחים שיוצרים אווירה ייחודית

אריחים אמורפיים שמתכתבים עם התרבות היפנית – אמיר פלג מעצב פנים

"אני ממליץ לבחור באריחים גדולים ככול הניתן ואם אפשר דקים. אמנם אריחים גדולים קשים יותר ליישום, אבל מבחינה אסטטית כשיש פחות חיבורים ופוגות החלל נראה פתוח וזורם.
כמו כן, הרובע שממלאת את המישקים משחירה עם הזמן ובמילים אחרות תוך שנה שנתיים הרובע באריחים בהירים תהפוך לכהה – ככול שהאריח גדול יותר יש פחות חיבורים בין האריחים ולכן גם פחות רובע. באריחים גדולים אנחנו דורכים על יותר שטח אריח ופחות על החיבור עצמו וכך הנראות הטובה נשמרת למשך שנים ארוכות.
מי שחושק במראה של אבן טבעית יכול להשתמש באריחי גרניט פורצלן שנראים כמו אבן, הווה אומר אפשר לקבל את הדבר האמתי בחומרים שהם פרקטיים לתחזוקה ולניקיון.

בחיפויים – התבליטים והשקערוריות שיוצרים טקסטורות על האריחים הופכים את האריחים ליותר אמורפיים. הכנסת אריחים עם טקסטורות, או אריחים עם עיוותים מאפשרת לנו לקבל אריח חדשני ומודרני שמתכתב עם התרבות היפנית משום שהוא יוצר תחושה של אורגמי.

אני ממליץ לבחון בחנות מקסימום שלושה סוגי אריחים משום שאחרת אפשר להתבלבל מהמגוון הרב. העיקר בעיניי הוא לא להגיע מקובעים וגם לא לחפש את האריחים שראיתם אצל חברים, אלא לעשות שיעורי בית ולהבין מה טוב ומה נכון לבית שלכם".

*אריחי תלת מימד שיוצרים מראה אוריגמי 

לא להגזים עם הטרנד – מיכל קאסל אדריכלית

"בניגוד לאמונה הרווחות אריחים גדולים לא הופכים את החדר לקטן, להיפך ככול שיש יותר חלוקות כך המקום נראה יותר קטן. אם היה אפשר לשים אריח ענק אחד על הרצפה ולגמור עם זה הייתי עושה את זה אבל בינתיים הכיוון הוא כמה שפחות חיתוכים וכמה שיותר לחפות.

ברגע שאוהבים טרנד מסוים חשוב לא להגזים אתו, אלא לעשות את הדברים בעדינות משום שברגע שמעמיסים מאבדים את האפקט. נניח שבחרתם באריחי הרטרו או באריחים מצוירים האפקט נהדר כאשר כמה אריחי רטרו או אריחים אוטנטיים משתלבים עם אריחים חלקים. גם אם למשל אתם אוהבים מאוד לבן וסגנון עיצוב מודרני, זה לא אומר שאי אפשר להשתמש במעט עץ שיכניס חום לבית. צריך למצוא את האיזון ואת הדרך לתת קונטרה מהצד השני".

*שילוב של אריחים במראה עץ עם גווני אפור יוצר אווירה חמה בבית

ללכת עם ההעדפות שלכם – יפעת ירושלמי ומזל גלבוע GY DESIGN

"המגמה החזקה בתחום האריחים היא אריחים גדולים משום שהם מעניקים תחושה של חלל גדול ופחות מחולק. אנו אוהבות את החיפויים בעלי מראה הבטון כדי לייצר חללים מודרניים. אלו אריחי מט המתאימים מאוד לסגנון העיצוב המודרני. לעיצוב בסגנון עיצוב קלאסי כדוגמת ה-"לאפאסון" אנו ממליצות על אריחי שיש שהם מבריקים יותר ועם ההגנה הנכונה יכולים להיות פונקציונאליים ולהתאים גם למשפחות.

סגנון העיצוב שלנו הוא שילוב של המודרני קלאסי; אנו משתמשות בטקסטיל עשיר ובגווני האפור-בז' כך שניתן להתאים ריהוט בגווני האפור או הבז', לפי העדפות הלקוח . חשוב תמיד לזכור שהלקוחות הם שגרים בבית ולכן ההתייחסות תמיד תהיה לסגנון העיצוב שהם מתחברים אליו . כאשר אנו מעצבות חלל אנו מתחילות בבחירת האריחים משום שלריצוף יש שטח פנים משמעותי והשפעתו גדולה מאוד על סגנון העיצוב והצבעים שיבחרו ".

*אריחי גרניט פורצלן במראה שיש לסגנון עיצוב קלאסי

כל הקולקציות ועוד משתתפות ב- SALE  סוף שנה של זהבי עצמון:

60% הנחה על אריחי חיפוי וריצוף ועוד עשרות מוצרים במחירים של פעם בשנה!

תוקף המבצע: 22.11.2015 עד ה-31.12.2015

מוזמנים להיכנס ולהתרשם ממגוון הקולקציות: http://goo.gl/KHvjQr