אוקודה סן מיגל  מקשט כנסייה של "מאמיני קנאביס" בציורים שנראים כאילו נלקחו מהזיה צבעונית במיוחד

הכנסייה הבינלאומית של מאמיני הקנאביס, היא מרכז קהילתי ללא מטרות רווח ובית רוחני עבור מבוגרים שמחפשים חברותא באמצעות המכנה המשותף של צריכת קנאביס.

מקום המפלט הזה – שפתח את שעריו רק בחודש אפריל האחרון – הוא המקום הראשון בעולם בגודלו שבו אנשים שצורכים קנאביס למטרות רוחניות, יכולים לעשות זאת בצורה חוקית וללא פחד.

בתוך המבנה הישן שגילו יותר מ-100 שנים, האמן אוקודה סן מיגל, צייר על התקרה ציורי קיר "קלידוסקופיים" המתארים חיות שונות, דמויות מיתולוגיות ומוטיבים הקשורים לעולם הטבע. "מקום זה מוקדש לצריכה הטקסית של המריחואנה" מספר אוקודה "אך בו בזמן הוא מקום פתוח לקהילה ומקדש שמלא באמנות… הפרויקט הוא לא רק סמל לשינוי חברתי שמטרתו להבין טוב יותר את השימוש במריחואנה, הוא גם ציון דרך תרבותי שיכול למשוך אליו אוהבי אמנות מכל רחבי העולם".

בהתייחסות למקור ההשראה שלו אוקודה אומר: "הנגיעות שלי באות לידי ביטוי בלא מעט פריטים איקונוגרפיים (צורות אדם ובעלי חיים) דפוסים גיאומטריים וצבעים מרהיבים. ההשראה הכללית הייתה מהנסיעות שלי ברחבי העולם".

על התקרה, אוקודה – צייר תצוגה גיאומטרית דרמטית של פרצופי בעלי חיים כגון שוורים ודובים, תוך שימוש בצבעים עזים ורוויים. על הקיר האחורי של הכנסייה שדרכו המבקרים נכנסים לחלל, מתנוססות שתי דמויות "גדולות מהחיים"– האחת מדמה גוף שבנוי מלבנים והשנייה מעוטרת במשולשים צבעוניים. טבעם החלומי של הדמויות הפנטסטיות הללו מתאים לאיכות הסוריאליסטית של המקלט הרוחני הזה.

בין אם מאמיני הכנסייה יחשבו שאוקודה קלע בדיוק לטעמם ובין אם הכנסייה תמשוך חובבי אמנות מרחבי העולם – לא בטוח בכלל שהכנסייה תתקבל באהדה רבה בקרב המאמינים הקונבנציונאליים יותר.