עוד לפני שנים רבות, האופנה והאדריכלות הפכו לחברות טובות שמגיעות יחד לכול מסיבה. אמנם לא יתפסו את שתיהן לבושות באותה שמלה, אבל סגנון הלבוש בהחלט דומה. ככול שהזמן עבר שתי החברות האלו הפכו לכל-כך קרובות שכבר אי אפשר לדעת מי מהן היא זו שקובעת את הטון…

למשל הקטיפה, מטרנד אופנה שהתחיל לפני כשנתיים, הקטיפה מככבת כיום כמעט בכל פריט לבוש: שמלות קיץ אווריריות, חולצות קטיפה מכופתרות ואפילו נעלי עקב מקטיפה. בעולם עיצוב הפנים הקטיפה עוטפת ברכות את הכריות, הספות הווילונות ועוד.

אריחים

הקטיפה גם נוגעת בקולקציות האריחים האיטלקיות שזוכות לווריאציה חדשנית באמצעות מגוון טקסטורות יוצאות דופן שמדמות את הרכות הקטיפתית.

מלבד ההשפעה של חומרים דומים על האופנה ועל האדריכלות, בשני העולמות האלו קיים גם חיפוש בלתי פוסק אחר ניגודים שמשלימים זה את זה, ניגודים שיוצרים דרמה איכותית מאופקת שאינה גולשת לסיפור 'טלנובלי' מתקתק.

כדי שהקטיפה לא תהפוך לקיטשית מדי, הבטון שנחשב לחומר 'מחוספס' זוכה לתפקיד ה"ניגוד משלים" של הקטיפה הרכה. המראה האורבני שנתפס לפעמים כתעשייתי ומאסיבי, מקבל את האיזון הנכון באמצעות ליטוף קטיפה.

אריחים

כאמור, נגיעות הקטיפה יכולות לבוא לידי ביטוי בטקסטיל או בריהוט, אבל אפשר לשלב את הקטיפה גם  באמצעות מספר אריחים בעלי מרקם של קטיפה שמשתבצים בתוך האריחים במראה בטון. הטקסטורות והגימורים המיוחדים על גבי אריחי הבטון, מעניקים עידון נוסף ויוצרים חיפוי נקי ועדין.

קטיפה ובטון, בטון וקטיפה מדובר בצמד של חומרים שלמרות ואולי בזכות אופיים השונה – הולכים, בשנים הקרובות, למלא תפקיד חשוב בעיצוב הבית.

אריחים