רעיונות לחידוש הבית שיעניקו לכם את זריקת המרץ להגשמת התוכניות של השנה החדשה

אחרי שסיימתם לארח ואולי גם להתארח ורגע לפני סיום החג האחרון בשרשרת חגי תשרי, מגיעה תקופה של שגרה ארוכה ונעימה שתאפשר לכם ליהנות מהבית שסוף סוך חזר לרשותכם. אנחנו מדברים לא רק על הרגיעה של השגרה, אלא גם להשתמש בו, להגשמת התוכניות האמיתיות של אחרי החגים.

ואם כבר החלטתם – ובצדק – לצאת למסע קניות חגיגי דווקא אחרי החגים, אז בניגוד לרושם שהמפרסמים טורחים לעשות, שהמבצעים לחגים מורידים את מחירי הרהיטים. דווקא אחרי חגי תשרי, חנויות עיצוב רבות מוצאות את עצמן עם מלאי שתופס מקום והן מעדיפות "להיפטר" מהסחורה במחירים שווים בהחלט. לכן הן לא מעלות מחירים ולפעמים אפילו מוסיפות מבצע על מבצע.

וסיבה אחרונה וממש שווה היא ההובלה – אם אתם משתייכים לחסרי הסבלנות (וכולנו בעצם כאלו) אז אחרי החגים, זמני ההובלה של הרהיטים, החיפויים, הריצופים ועוד… הם על פי רוב קצרים במיוחד.

שכנענו אתכם?

הנה כמה רעיונות לחידוש הבית בסוף חגי תשרי:

זריקה של צבע כתמריץ להתחלה חדשה. כתבה אחרי החגים

רעננו את ביתכם עם צבעים חגיגיים

צבעוניות יכולה לשנות את המראה של הבית מהקצה אל הקצה, ואין כמו הכנסת צבעוניות עליזה רגע לפני שמחליפים את שעון הקיץ בשעון חורף.

שינוי קל בצבעים וזכיתם בזריקת מרץ לתחילת השנה האמיתית שלכם. אתם מוזמנים לשבור את השגרה ה'באה לטובה', עם פלטת צבעים מפתיעה. גוונים של ירוק, אדום וזהב מעוררים מיד תחושה של עשייה שמועילה מאוד לכל התוכניות של "אחרי החגים".

אם ברצונכם לבצע שינויים גדולים, רכשו רהיטים עם ריפודים שמתאימים לפלטת הצבעים החדשה שבחרתם או חפו את אחד מהקירות של הבית בחיפויים בעלי טקסטורה צבעונית מרגשת. אם תרצו לשלב את הצבעים האלה בנגיעות קטנות יותר, תוכלו לעשות זאת בכריות הנוי, וילונות חדשים או ברכישת כמה יצירות אומנות שמתאימות לפלטת הצבעים החדשה.

בכל צבעוניות שתבחרו, אל תשכחו להשאיר מספיק מקום לגוונים הבהירים מאוד שמעניקים תחושה של שלווה ושל מנוחה ממרוץ החיים האינטנסיבי.

מחדשים את התאורה כך שתתאים לצרכים שונים. כתבה אחרי החגים

הכניסו את האור הביתה

חג האורות אומנם עדיין רחוק מאיתנו, אך תאורה חגיגית, מאירה את השגרה ומעודדת את הנשמה. קשטו מקומות שונים בביתכם באורות לד מנצנצים וחגיגיים כמו במרפסת, מעקה המדרגות, או על המדפים ליצירת אווירה של שנה חדשה מלאה באור ועשייה. ואם אתם טיפוסים רומנטיים יותר, לאחר שקיעת השמש – בעזרת נרות ועששיות תכניסו אווירה הביתה אווירה משפחתית חמימה.

אל תשכחו לדאוג לתאורה מתאימה, לימים שבהם תחליטו לעבוד מהבית…

קישוטיים אישיים

בניגוד לגישה הרווחת אנשים רבים מרגישים שדווקא בחגים האינטימיות המשפחתית הלכה לאיבוד, בעיקר בשל ההתמודדות הבלתי פוסקת עם בני משפחה שאנחנו אף פעם לא בוחרים לארח, וגם עם החיפוש הבלתי פוסק אחר בילויים ותעסוקה עבורנו ועבור הילדים.

כך שדווקא אחרי החגים אפשר להחזיר את שגרת האינטימיות המשפחתית, באמצעות בחירה ברהיטים אישיים שמתאימים לכל אחד מבני המשפחה – אולי כורסת טלוויזיה נוחה במיוחד, שולחן כתיבה חדש לחדר העבודה. או, וזו המתנה הכי טובה לעצמכם – הכנת 'קיר גלריה' שבו יופיעו כל התמונות המשפחתיות.

זה גם הזמן להוציא כל מיני מזכרות שאספתם מטיולים משותפים ולהציג אותם על מדף חדש ואפילו לרכוש ספרייה חדשה שיהיו בה הספרים שרק אתם והילדים אוהבים.

הפיכת חלל הרחצה למפנק במיוחד. כתבה אחרי החגים

צרו נקודות מפלט קסומות בבית

אם בקרוב אתם הולכים לבלות יותר זמן בבית, בלימודים, בעבודה או בהקמת עסק חדש, הגיע הזמן להראות אהבה לפינות שהופכות אתכם ליצירתיים במיוחד. בין אם מדובר בחדר השינה, בפינה שלכם מול החלון, בפינת הקריאה בסלון או אפילו באמבטיה – בעצם בעיקר באמבטיה, מקום הפינוק האולטימטיבי אחרי הלחץ שלנו לדחוס הכול בפחות מ-12 שעות. החליפו את הברזים באמבטיה כך שזרם המים יהיה מפנק במיוחד, התקינו רמקולים קטנים למוזיקת רקע, השקיעו במגבות ובשטיחים איכותיים ונעימים.

בחדר השינה אתם מוזמנים להתקין פרקט טבעי ומפנק במיוחד, ולהחליף את השידה שליד המיטה שלכם בשידה המעוצבת שתמיד חשקתם בה.

שינויים עיצוביים בכל אחד ממקומות הבריחה הפרטיים שלכם, יהפכו את אותו חלל מיוחד למקום שבו אפשר להוריד את כל ההגנות ופשוט להיות אתם, תתפלאו באיזה מהירות היצירתיות וחדוות העשייה יחזרו אליכם.

עודדו את עצמכם

ולסיום, כדי שהתוכניות שלכם באמת יתגשמו, בכל מקום שאתם מרגישים בנוח ובטוב אתם מוזמנים לתלות שירים, ציטוטים או תמונות שמרגשים ומעודדים אתכם. כך שבמבט אחד בלבד תוכלו לחדש את מאגר האנרגיה שלכם.

כשהבית שלכם מסיים את תפקידו כמארח הוא בהחלט יכול להתחיל בתפקיד חדש ומספק יותר – המקום שבו תתחילו את השנה ברגל ימין, תגשימו ותשיגו את כל מה שאתם רוצים.