אמבטיהחיפוי קיר של חברת FAP איטליה להשיג בזהבי עצמון . צילום יחסי ציבור (1)

זה לא סתם שהטרנד הבוטני נשאר איתנו כל כך הרבה זמן, וט"ו בשבט המתקרב הוא זמן נהדר לצלול פנימה. יש מי שקושר אותו לצורך ההולך ועולה, שלנו באוויר נקי וברגיעה, וזאת כנראה אחת הסיבו העיקריות לנוכחות המתמשכת שלו במחוזותנו.
העולם המודרני הוא מקום צפוף, תחרותי, מהיר ודורסני. הצמחיה היא אלמנט חי ונושם. צמח ירוק שישולב בחלל יכניס אליו אנרגיות של רוגע וחיוניות.
לצד הסוקולנטים שביססו לעצמם מקום של כבוד, ועציצים רחבים ועשירים שהפכו להיות חלק מכל חלל מגורים שמכבד את עצמו, הטרנד התרחב ומאפיין כיום קולקציות שלמות בתחומי האופנה ועיצוב הבית – תיקים, פריטי לבוש, לצד טפטים, אריחים לריצוף ולחיפוי, שעוטים על עצמם את הטרנד הבוטני בשלל רחב ומעורר השראה של אינטרפטציות.

צמחים

חדר רחצה

כיורי Aet האיטלקיים ברשת זהבי עצמון. צילום יח"צ

נכון שהירוק הוא גוון שמתחבר באופן טבעי ואסוציאטיבי עם טבע וצמחיה, אך המוטיבים הבוטניים מתקבלים היטב גם כשמדובר בצבעוניות רחבה נוספת.

אריחים בעלי מוטיבים בוטניים יעניקו עניין עיצובי כשישתלבו באופנים שונים בחלל המגורים –

קיר כח באמבט או במרכז הסלון. הבחירה במיקום היא נגזרת של הסגנון העיצובי, של פלטות הצבעים והחומרים שמאפיינות את אותו החלל וכמובן של נטיינתכם האישית.

מקבץ של אריחים בוטניים מלאי חיים יכול לקשט את הקיר שבגב ברז כיור האמבט או להוות סוג של מרבד אריחים הנושאים דוגמאות של עלים וחיות יער, בכניסה לבית, ברחבת המבואה, לפני הכניסה לחדר האמבט ועוד.

סוגי צמחים

במידה ותבחרו באריחי קרמיקה בעלי מוטיבים בוטניים, המיועדים לחיפוי הקיר, חשוב לבחור באריחים פרקטיים לניקוי ולחזוקה. שילוב הטרנד הבוטני חשוב, במידה והתחברתם אליו, אך לא פחות חשובה היכולת שלכם לשמר את המראה הרענן והחדש לאורך זמן.

אריחי גרניט פורצלן הם אריחים חזקים מאוד, עמידים בפני שריטות ואינם סופגים. גם את אריחי החרסינה האהובים של 'פעם', ניתן לנקות ולתחזק בקלות, והם מהווים אלטרנטיבה נוסטלגית אפופת קסם. לכן, כשאתם נגשים לבחור חשוב לוודא שאתם משלבים בין מראה ובין רמה פרקטית נאותה.

אריחי החרסינה מגיעים בקשת רחבה של גוונים, וברוב המקרים כשהם חלקים. אריחים אלו יכולים להוות מסגרת. סוג של דקור לאריחים הבוטניים, או לחלופין להוות סוג של קיר אריחים חלק המתכתב עם הצבעוניות שחושפים האריחים בוטניים על קיר אחר באותו החלל.