כיצד תעניקו לחללים קטנים תחושה מרווחת יותר?

מי אמר שעיצוב פנים הוא דבר פשוט? לפעמים אין לנו ברירה אלא לעבוד עם חללים שהם יותר קטנים מצפופים או להיפך. וזה ממש לא אומר שתצטרכו להתפשר על העיצוב.

היום תקבלו 5 טיפים שיעזרו לכם להיפטר, אחת ולתמיד, מתחושת המחנק והצפיפות בחדרים קטנים. הטיפים האלו יעזרו לכם ל'פתוח' את החלל, ולחזק את תחושת המרחב והאווריריות.

שולחן קפה פונקציונאלי על אריחי גרניט גדולים במיוחד

בחירת רהיטים חכמה

מכיוון שאנחנו מנסים להוציא את המקסימום מחלל קטן, מספר הרהיטים שלנו צריך להיות מוגבל והגודל שלהם פרופורציונאלי לגודלו של החלל. בכל חלל קטן, העדיפו רהיטים רב שימושיים כמו ספה עם פתרון אחסון חכם או שידת עבודה שיכולה להפוך לשולחן אוכל.

שולחנות מזכוכית ורהיטים עם רגלים דקיקות מעמיסים פחות על העין. ואילו מדפי קיר רזים או מדפים מרחפים גם מוסיפים מקומות אחסון ותצוגה יקרי ערך וגם מפנים את השטח היקר של הרצפה.

צבעים בהירים וניטרליים 

צבעים בהירים הם לא רק אסתטיים ויפים לעין, הם גם נותנים אשליה של מרחב פתוח ומאוורר. אמצו פלטת צבעים עדינה וטבעית כמו גוונים של לבן, צבעי פסטל מהצד הרך שלהם, וגוונים בהירים מאוד של אפור לקירות, לריצופים ולחיפויים.

אם עדיין חשוב לכם להכניס הצהרה עיצוביות באמצעות צבעים חזקים יותר, השתדלו לעשות זאת בנגיעות קלות באקססוריז ובפירטי הטקסטיל כמו הכריות. שימו לב שאקססוריז וטקסטיל, כמו הכריות למשל, יכולים ליצור תחושה של בלגן ועומס, לכן כמה שפחות, בחלל הקטן, כך טוב יותר.

אריחי קוורץ גדולים מעניקים לכל חלל אשליה של גודל

ריצוף מתקדם ואיכותי

לפעמים הפתרונות הטובים ביותר מגיעים מהבסיס. בחירת ריצוף נכונה יכולה לחולל שינוי משמעותי בחדרים קטנים. אריחים דקיקים גדולים או מלבניים המסודרים במאונך מחזקים את תחושת המרחב בחלל.
שימוש באותם האריחים כחיפוי חלקי לקירות יוצר את האשליה שהתקרה גבוהה יותר ומוסיף תחושה של יוקרה.

גם באריחים חשוב שהצבעוניות תהיה עדינה, בהירה או ניטרלית, ושאריחים יהיו כמה שיותר חלקים. אריחים בהירים שמחזירים אור יכולים לשפר את תחושת הפתיחות והמרחב ותורמים לשיפור התאורה בחדר.

במטבח ובחדר הרחצה נסו להשתמש בטריק האהוב על מעצבי הפנים, האריחים הבהירים והדקיקים שמשמשים לריצוף מטפסים עד למעלה בכל הקירות של החלל. ההמשכיות הזו גורמת לחלל להיראות גדול יותר ויוצרת מראה מחמיא במיוחד.

מראה מראה שעל הקיר

למי החדר הכי יפה בעיר?

מעבר לכך שמראה היא פריט עיצובי מרשים, במיקום הנכון היא יכולה להכפיל את גודלו של החלל. המיקום הנכון יכול להשפיע גם על שבירת קרני האור ועל הכנסת עוד אור טבעי פנימה. אם מדובר בחלל קטן שיש בו חלונות או ויטרינת זכוכית, שימו לב שמיקום המראה לא חלילה גורם לסנוור או לחימום של אלו שנמצאים בחדר.

השילוב בין מראה גדולה שמכניסה את האור הטבעי, לבין אריחים בהירים, הוא עוצמתי במיוחד.

פתרונות אחסון חכמים

קודם לכן הזכרנו את המדפים, שמעניקים פתרון אחסון לגובה, שמפנה שטח רצפה יקר בחלל קטן. בנוסף להם יש כיום שלל פתרונות אחסון חכמים ונסתרים מהעין. אלו יכולים להיות פתרונות מתחת למיטה, הדומים נפתחים עם מקום לאחסון, שידות משולשות שמתאימות בדיוק לפינה ואפילו ווי תלייה מעוצבים.

תכנון מוקדם וחשיבה יצירתית וכן גם הוצאת חפצים שאין בהם שימוש – יכולים להפוך כל חלל צפוף למרווח ומסודר. ואנחנו בהחלט מקווים שהחזרנו לכם את התקווה ואת המוטיבציה להוציא את המיטב מכל חלל קטן בבית שלכם.