5 עצות לשימוש בעקרונות הפנג-שווי להכנסת רוגע והרמוניה לבית.

עוד לפני אלפי שנים, הפילוסופים והמלומדים הסינים הבינו זאת היטב – לסביבה יש השפעה כבירה על הנפש שלנו, הרבה יותר ממה שרובינו חושבים. תורת ה-פנג שווי, שנולדה מתוך ההבנה הזו, מתייחסת ליצירת איזון ואנרגיה חיובית בכל אחד מחדרי הבית. למזלנו, פעמים רבות מדובר בשינויים קטנים שיכולים להפוך את החיים של כולנו להרמוניים ושלווים יותר.

בכתבה זו תוכלו ללמוד כיצד ליישם חלק מעקרונות ה-פנג שווי, כדי לשנות ולשפר את האנרגיה בבית.

מאפשרים לאור הטבעי להיכנס כמה שיותר לתוך הבית

  1. אוורור ואור יום

כולנו מכירים את תחושת המחנק שאנחנו מרגישים כשאנחנו נכנסים לחדר לא מאוורר או חשוך. רבים מאיתנו גם מודעים לחשיבות האוורור והכנסת אור יום, אבל לפעמים "טעויות" קטנות יכולות להעכיר את האווירה. בווילונות למשל אנחנו משתמשים בבדים כבדים במקום בבדים דקים ואווריריים. לפעמים ספרייה או עציץ גדול חוסמים את החלון ומפריעים לכניסה מלאה של אור טבעי.

ההמלצה שלנו היא שתעברו חדר, חדר בבית ותבדקו האם יש משהו שחוסם את כניסת האור הטבעי והאוויר הצח. נסו למקם מחדש את החפץ או הרהיט כדי לשחרר את הזרימה. חלל מאוורר ומואר לא רק תורם ליצירת אווירה הרמונית ורגועה, אלא גם משפר את הבריאות, האסתטיקה והנראות.

מכניסים אנרגיה גם לחלל הרחצה באמצעות אמבטיית פריסטנדיג וחיפוי שיש לבן

  1. חמשת האלמנטים

תורת הפנג שווי מתבססת על עקרון אחד ויחיד – איזון. הסינים האמינו שהדרך ליצור הרמוניה ושלווה בבית היא באמצעות יצירת הרמוניה בין חמשת האלמנטים – עץ, אש, אדמה, מתכת, ומים.
חמשת האלמנטים האלו מיוצגים בעיקר על ידי החומרים מהם הם עשויים, אך גם על ידי פלטת הצבעים שלהם. לדוגמה ספה אדומה, נרות ואפילו ציור של שקיעה – כולם מייצגים את אלמנט האש ואילו שולחן זכוכית, אריחים כחולים ומזרקות נוי מייצגים את אלמנט המים.

נסו לאזן ככל האפשר את חמשת האלמנטים בעיצוב שלכם. אם לדוגמה בחדר השינה שלכם יש רצפת פרקט טבעי, הפחיתו ברהיטי העץ ונסו להימנע מצבעים 'ארציים' ומגוונים ירוקים. אתם יכולים לאזן את האווירה בעזרת אריחים, ריפוד או רהיטים בגוונים כחולים, לבנים, אדומים ושחורים, ושימוש בזכוכית ומתכת. לעומת זאת בחללים כמו הסלון והמטבח המרוצפים באבן ושיש, כן מומלץ להשתמש ברהיטים מעץ ולהכניס נגיעות של צבעים ארציים.

איזון חמשת האלמנטים בכל חדר וחדר בבית, גם ייצור אווירה רגועה יותר, וגם יהפוך את סגנון העיצוב שלכם להרמוני יותר.

  1. סדרו את הבלגן

אלמנט חשוב נוסף של ה-פנג שווי הוא סדר שבא לידי ביטוי במינימליזם, מניעת עומס וסידור הבלגן. על פי הפנג שווי, סביבה נקייה ומרווחת מאפשרת את זרימה חופשית של אנרגיית הצ'י (Qi) התורמת ליצירת הרמוניה, רוגע, בריאות וחיוביות.

התחילו בפינוי של רהיטים וחפצים לא הכרחיים, וסידור חפצי היום יום והבלגן. רהיטים פונקציונליים המשמשים כפתרונות אחסון חכמים הם כלי יעיל מאוד לשמירה על הסדר בלי להעמיס על העיצוב.
מעבר ליתרונות החיוביים והמרגיעים של זרימת האנרגיה בחלל, המינימליזם והסדר יתרמו גם לשיפור האסתטיקה העיצובית בתוספת איכויות מודרניות.

אריחים גדולים במיוחד ורהיטים עגולים לשיפור זרימת האנרגיה

  1. מיקום רהיטים

עוד אלמנט בעל השפעה רבה על זרימת האנרגיה בחלל הוא מיקום הרהיטים. לפי עקרונות הפנג שווי, חשוב למקם את הרהיטים בצורה שתאפשר לאנרגית הצ'י לזרום בחופשיות בחלל, כלומר שיהיה מעבר מרווח וחופשי בין הרהיטים השונים. התהלכו בין הרהיטים ובדקו שאתם יכולים להתנועע בלי להיתקל ברהיט כלשהו. בחדר השינה ובסלון מקמו את הספות והמיטה "בנקודת פיקוד" – נקודה ממנה אפשר לראות בבירור את הדלת, אך לא בקו ישר עם הדלת שיכול לפגוע בזרימת האנרגיה.

אם יש לכם רהיטים או חפצים דקורטיביים בעלי פינות חדות, נסו למקם אותם כך שאותם פינות חדות יישארו מוסתרות ואם אתם יכולים להרשות לעצמכם החליפו את הרהיטים למעוגלים יותר. גם מיקום של מראות בנקודות המחזירות אור יום תורם רבות לתחושה מרווחת והרמונית יותר.

  1. שילוב עציצים בעיצוב.

חדשות טובות לכל אוהבי גידול וטיפוח העציצים, לפי הפנג שווי הכנסה של עציצים וצמחים לבית מטהרת אנרגיות רעות ותורמת לזרימה חיובית של אנרגיה. העדיפו צמחים שיש להם עלים בצורות עגולות יותר, או צמחים שופעים ועשירים, שלפי הפנג שווי תורמים להרמוניה ולשלווה. דאגו לשמור על העציצים בריאים וירוקים. עציצים נפולים או חולים עלולים לפגוע באנרגיה.

על ידי יישום חמשת עקרונות הפנג שווי הפשוטים האלו, תוכלו להפוך את הבית שלכם להרמוני, מרגיע, ועשיר באנרגיות חיוביות. מעבר ליתרונותיו הנפשיים הרבים, הפנג שווי הוא גם כלי מצוין להפוך את העיצוב שלכם למעניין, אסטטי ומחובר יותר לטבע.

עקרונות הפנג שווי מבוססים על התחושה האישית שלכם בבית, לכן בכל שלב בתהליך שימו לב להרגשתכם האישית, אם יש שינויים שמרגישים לכם פחות טוב, פשוט אל תבצעו אותם.

שימוש באריחים בגוונים ארציים ליצוג אלמנט האדמה