הטרנדים הבולטים ביותר בריצופים ובחיפויים לשנת 2024.

השנה החדשה נושאת על כנפיה גל של יצירתיות, חדשנות ורעיונות מרעננים שנוגעים כמעט בכל תחום הקשור לעיצוב הבית. היום רצינו לספר לכם על הטרנדים הבולטים ביותר לשנת 2024 בריצופים ובחיפויים, טרנדים המשלבים בין חדשנות טכנולוגית, קיימות ואסתטיקה – לתוצאה שהיא פונקציונאלית כמו שהיא יפה.

עיצובים וצבעים בולטים

2024 פורצת לעולם העיצוב בסערה של צבעים ושל דפוסים בולטים. בניגוד לשנים האחרונות (יותר מעשור), בהם שלט טרנד המינימליזם, השנה אנחנו מדברים על מקסימליזם – העיצובים הופכים ליותר ויותר מורכבים, דומיננטיים וצבעוניים. אחת מהדוגמאות לטרנד הזה היא שילוב של דפוסים גיאומטריים, במיוחד בריצוף, המוסיפים לעיצוב החלל ייחודיות ונגיעה מודרנית… לצד הדפוסים הגיאומטריים, השימוש בצבעים בולטים ודומיננטיים באריחים ממשיך לצבור תאוצה בזכות הכוח של הצבעים להוסיף חמימות לחלל.
ומילת אזהרה קטנה, כדי ל'שחק אותה' עם טרנד המקסימליזם, חשוב מאוד להקפיד על מינונים ועוצמות – אם יש לכם ספק בנוגע לבחירת הריצופים או האריחים, התייעצו עם איש מקצוע בתחום.

סערה של דפוסים

אריחים בממדים ממש גדולים

ההעדפה והביקוש לאריחים גדולים ממשיכה לצמוח גם בשנת 2024. האריחים האלו מספקים מראה חלק ומתמשך עם פחות קווי הפרדה – אפקט שגורם לכל חלל להראות יותר גדול ומאוורר יותר. אף על פי שהטרנד הזה מוכר לנו היטב מהשנים האחרונות, כאשר השימוש באריחים בממדים גדולים היה בעיקר בריצוף, ב-2024 הטרנד מטפס על הקירות ומספק לכם מגוון חדש של אפשרויות חדשות. תופעת האריחים הגדולים, בגוונים בהירים, טרנדית במיוחד בחדרי השינה, חדרי הרחצה ובמטבח.

אריחים גדולים גם על הקירות

פרקט בדפוסי אִדְרָה

ידעתם שהפרקט חזר ובגדול? יש האומרים שהטרנד הטבעי (עץ, עץ ועוד עץ) בשילוב הדפוסים המודרניים, הוא הנוסחה שגרמה לפרקט לחזור אלינו. לוחות פרקט שמורכבים בדפוסי אדרת הדג או חיצים, מוסיפים אלגנטיות חמימה לכל חלל.

טרנד חדש נוסף בעולמות הפרקט הוא השימוש במגוון רחב יותר של גווני עץ עם העדפה לגוונים הכהים מאוד. לתעוזת הגוונים מצטרף גם משחק הגימורים (מאט, מוברש, מיושן וכדומה) שמתאים במיוחד לאלו שמשוגעים אחר סגנון העיצוב הכפרי… אפשר לומר שגם כאן אפשר להרגיש את רוח המקסימליזם השובבה.

פרקט בצורת אדרת הדג

שילוב בין חומרים 

טרנד השילוב בין מגוון חומרים שונים, תופס מומנטום רציני ב-2024 גם בריצופים ובחיפויים. השילוב של סוגים שונים של אריחים עוזר ליצור עיצובים מיוחדים ומרגשים שתופסים את העין ומשאירים רושם משמעותי.
שימוש פופולרי ומעניין במיוחד בטרנד הזה הוא השילוב בין החמימות והטבעיות של העץ, עם החלקות המודרנית של אריחים קרמיים. ואנחנו לא מדברים כאן על רצפת פרקט מעץ טבעי ואריחי חרסינה על הקיר, אלא על שילוב האריחים בתוך רצפת העץ… מדובר באפקט עוצר נשימה.

חיפוש אחר חומרים טבעיים

שימוש בגוונים חמים יותר

במעבר חד מהגוונים הקרים ששלטו בשנים האחרונות בתחום הריצופים והחיפויים, 2024 מביאה איתה את הגוונים החמים יותר. גווני הבז', הטרקוטה ועוד שלל גוונים ארציים הפכו לטרנדיים במיוחד בזכות הרוגע, החמימות והאווירה המזמינה שהם מעניקים לחלל. השימוש בגוונים מתכתב גם עם הטרנד הביופילי שמדבר על יצירת חיבור חזק בינינו לבין הטבע.

שימוש בגוונים חמים יותר

נראה ששנת 2024 מביאה עמה המון חום, דפוסים בולטים, מגוון רחב של חומרים וגם מודעות הולכת וגדלה לאיכות הסביבה. המוטיב החוזר בחלק גדול מהטרנדים של 2024 הוא ביטוי עצמי – כיצד אתם יכולים להפוך את הקירות והרצפות שלכם לקאנבסים מודרניים המייצגים, מעל הכול, את האופי הייחודי שלכם.