גלריית השראה

פרטי

בית פרטי בשדה נחום‎

בית פרטי בשדה נחום‎

מיטל כנען

אתר: www.designbymoma.com

דוא"ל: Designbymoma@gmail.com

טל: 050-589-7047

בתום תקופה ארוכה בה הם התגוררו בבסיסים צבאיים, זכו קרן ומשה, איש חיל אוויר בדימוס, לבנות את בית חלומותיהם שבעמק בית שאן. בית חלומי בשכונה חדשה, עם מרחבים פתוחים והרבה ירוק מסביב. חלומי כבר אמרתי?

כפי שלא כולם היו מסוגלים לשגרת חיי המשפחה, בה הם נעו ונדו עם שלושת ילדיהם המקסימים, כך היה ברור לנו שאנחנו הולכים לבנות בית שלא יהיה כמו של כולם. ידענו שאנחנו רוצים לבנות בית שיהיה לו את אפקט ה-ואו. מקום קבע חדש שנבדל בצורת הטיפול בו ובנראות שלו, כך שישקף בצורה הטובה ביותר את האופי הייחודי של המשפחה המדהימה הזאת.

היה לנו ברור שיש צורך מהותי לשמור על הרמוניה לאורך התהליך. הרמוניה בין הסביבה החיצונית לסביבת המגורים, בין פרקטיות לויזואליות, בין מהות כפרית להווייה תעשייתית. רצינו ליצור בית שמצד אחת יישקף את תחושת השיתוף והפשטות של הכפר והטבע ועם זאת בעל טוויסט מודרני, עכשווי ואפילו אורבני.

סביב קו מנחה זה, בחרנו בחומרים, צבעים וטקסטיל שיהיו נכונים לרעיון העיצובי אך מבלי להתפשר על הפונקציונליות שלהם בכל חדר וחדר בבית.

המטבח, כמרכז התנהלותו של הבית (בכל זאת, צריך להאכיל שלושה ילדים מתבגרים) עוצב בהשראה כפרית חמימה, בצבע כהה ומרשים, כיור מונח, עם צורת גימור מושלמת (ואני אובייקטיבית, כן?)  השילוב המושלם בין מטבח כפרי לטאצ'-אפים מודרניים. גם כאן, לצד ויזואליות מרשימה, לא הרשינו לעצמנו להתפשר על תכנון פונקציונלי ושימושי ויצרנו מטבח שעומד בכל הדרישות של קרן להרים סעודת מלכים למשפחה בדיוק כמו שהיא אוהבת.

בחירת החיפויים, האריחים והרצפה משקפת חיבור מדויק בין פרובנציונלי למודרני. החל מאריחים מצוירים במקלחות, דרך אריחי רצפה דמויי בטון בחללים המשותפים, ועד פרקט פולימרי בחדרים בנראות טבעית של פרקט גושני יוקרתי.

אפילו ארונות הקיר ועבודת הנגרות נבחרו בהתאם לחללים ולאופי דייריהם. בחדרי הבנות עיצבנו ארונות פתיחה לבנים משולבים בזכוכיות סבתא בעלי אופי רך, ואילו בחדר הבכור התבגר בחרנו בארון הזזה, ארון רחף שחור, מודרני ובעל נוכחות. בחדר המאסטר של ההורים היה תכנון מדויק עם פינישים מותאמים לצרכי ההורים, עם חלל רחצה פתוח ומרשים במיוחד.

תכנון מיטל כנען – סטודיו מומה

צילום – עינת דקל