טרנד הפריחה מגיע גם לתחום עיצוב הבית ומשלב אלמנטים מעולם הפרחים וצבעי אביב המעניקים מראה רך, משמח ורענן.
האביב בפתח ועמו חג הפסח האהוב, מלווה  בשמש חמימה ומרבדי פריחה צבעוניים עוצרי נשימה המתהדרים בשלל גוונים ושילובים יפיפיים המקשטים את ארצנו.
מה הפלא, שמיטב המוחות בתחום העיצוב והלייף סטייל, מחפשים כל העת דרכים מקוריות וחדשניות לשלב בחלל הבית את כל היופי הזה.

קיר עם ציור פרחים

צבעוניות, פריחה וצורניות לא שגרתית, מכניסים לחיינו ממד משחרר של קלילות ואופטימיות, הגורם לחיוך תמידי ומחשבות שמחות, שכן תוספת צבעונית קטנה משנה להפליא את העיצוב ואת מצב הרוח.
ולראיה, אחד הטרנדים הבולטים השנה יהיה זניחת הקו השגרתי והממוסד שעם הזמן נעלם, ואת מקומו תופס הקו הפרחוני והצבעוני, טרנד מושלם לעונת האביב שכבר כאן.

קיר עם ציור פרחים

הוכחה לכך אנו רואים בעיצובים של מעצבים ומותגים מובילים, המשלבים גוונים עזים, פרחוניות וצמחיה בעיצוביהם, תוך הפיכתם לפריט ייחודי, המשתלב בחלל הקיים, כמו למשל כורסא פרחונית בחלל לבן, ידיות באלמנט דומה וגם חיפויי קיר עשירים בהדפסי צמחייה ופרחים.
אלו, משנים בהינף מכחול את החלל, מחברים אותנו לצד הילדותי שלנו ואף יוצרים אווירה נעימה ומלאה חיות, גם בחללים הרטובים, חדר השינה והילדים.
"הרעיון בעיצוב פרחוני הוא, שלצד כל הטרנדים והמגמות הקלאסיות ישנו גם אלמנט קליל, משוחרר יותר. אלמנט של חופש בלי חוקים ובלי גבולות שמתאפיין בטוויסט נועז, צבעוני ולא שגרתי", מבהירה המעצבת מלי בן פורת, בעלת סטודיו לציור אריחי קרמיקה, שלטים, כיורים ואבזרים משלימים לעיצוב הבית.
לדבריה, "אריחים מצוירים עשויים לעשות את ההבדל, להעשיר ולהשלים את המראה בחדרי האמבטיה והשירותים במטבח, כעיטור לרצפה ופרטי ריהוט, וכעיטור פרחוני ומיוחד".

אריחים מצוירים

בעידן בו האלטרנטיביות לעיצוב רבות ומגוונות, זוכה חלל הבית וגם המשרד והמרפסת, לעיצוב המשתנה תדיר, לעיתים לפי עונות השנה ולרוב, בשל שינויים בסטטוס משפחתי.
דאז, החיפוש אחר פתרונות עיצוב זולים ויצירתיים זוכה למקום של כבוד בחלל הבית. "בפסח הבית לובש חג, ולכן בכל חדר בבית ניתן להוסיף קצת צבע לקירות ולחללים באמצעות טפטים ססגוניים ומעוצבים וגם מדבקות קיר צבעוניות ומעוצבות אשר ניתנות להסרה בקלות", מסביר גיא בר-עם, מנכ"ל ובעלי חברת ברעם פרסום מקורי.
לדבריו, "מדובר בפתרון יעיל ועיצובי לעיצוב החללים, המשדרג את הבית במהירות, ללא לכלוך ובמחיר שווה לכל נפש. כיום, קיים קונספט חדשני לפיו מחיר הטפט נקבע לפי מטר ולא נמכר כגליל. חידוש זה מוזיל את העלויות, היות וכך ניתן לרכוש את הגודל המדויק שנחוץ בניגוד לרכישת גלילים גדולים, הנותרים ללא שימוש".

אריחי פרחים

כרית

גם בתחום עיצוב דלתות כניסה אנו רואים את חדירתן של טכנולוגיות מתקדמות לתחום, המאפשרות ייצור דגמים המדמים באופן מושלם טקסטורות שונות כדוגמת פרחים, צמחים, ענפים – והתוצאה שומרת על מראה החומר כפי שהוא מופיע בטבע.
תהליכי חיתוך לייזר מתחדשים כל העת, ומביאים לשיפורים ברמת הדיוק ואיכות הצורניות, כך ניתן לקבל מגוון רחב של עיצובים וסגנונות של שילוב חומרים המוסיפים נופך למבואת כניסת הבית.

חדר שינה

דלת דקורטיבית

"פרחי האביב הנראים כמרבדים צבעוניים ברחבי הארץ, כוללים כמובן את הירוק והאדום. לירוק גוונים רבים ביניהם ירוק מנטה, ירוק מרווה, ירוק זית וכדומה הניתנים לשימוש במגוון אלמנטים בבית שמביאים עימם תקווה ושמחה", מבהירה מיכל נוף, מנהלת שיווק מותגי העיצוב 'רשפים' ו-'זהבי-עצמון'.
לדבריה, "רבים חוששים להכניס לחלל את הצבע האדום, צבעם של פרחי הכלניות והפרג העונתיים, וחבל. מאחר ומדובר בצבע שמעניק השפעה עשירה ודרמטית על חללי הבית. מדובר בפיגמנט חזק המוסיף עומק ותחכום למראה הכללי.
את גווני האדום והבורדו ניתן לראות כמעט בכל דבר החל מצמחים, פרחים, אביזרים דקורטיביים ועד ריצופים וחיפויים. אך בגלל השפעתם הכל כך דרמטית, נגיעה קטנה יכולה ליצור השפעה גדולה".

כריות