7 טיפים למינימליזם עיצובי בלי לאבד את החמימות הביתית

בעולם שמרגע לרגע הופך לרועש וצפוף יותר. בין אם זה הפקקים בכבישים, פיצוץ המידע באינטרנט וברשתות החברתיות או תרבות הצריכה שמפתה אותנו לרכוש עוד ועוד – כולנו זקוקים למעט פשטות ולהרבה הרבה רוגע.

סגנון העיצוב המינימליסטי שמביא עמו תחושה של אווריריות, ניקיון ושקט עיצובי, הוא הבחירה של בעלי דירות רבים שרוצים להפוך את ביתם למקום מפלט הרמוני מרגיע, ושליו.

אומנם לסגנון העיצוב המינימליסטי אינספור יתרונות, אך יש לו חיסרון אחד, טעות עיצובית קטנה אחת והחלל ישדר קרירות במקום חמימות. זו בדיוק הסיבה שהכנו לכם מדריך פשוט ויעיל הכולל:

שבעה טיפים שיעזרו לכם לשלוט באומנות שבפשטות. כך שגם אתם תוכלו לשלב מינימליזם בחייכם בלי לוותר על התחושה הביתית.

  1. פותחים דף חדש

אין צעד ראשון טוב יותר אל תוך העולם המופלא של המינימליזם, מאשר פתיחת דף חדש. ובעיצוב הבית מדובר ב'ריקון' הבית שלכם מכמה שיותר רהיטים ואקססוריז שאינם מועילים לכם. עם כל הקושי (אנחנו מבינים, יש רהיטים שיש להם ערך סנטימנטלי רב,) חשוב להביא בחשבון את הפונקציונאליות. וכדי להגיע לשם, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לענות על שאלה אחת פשוטה – מתי בפעם האחרונה ישבתם על כורסת הקריאה הזו?

אם התשובה – אנחנו לא זוכרים.

אין ברירה אלא לצלם תמונה יפה (אולי כשאתם יושבים עליה?), ולתת את הכורסה למישהו שיעשה בה שימוש מועיל יותר.

ועכשיו, לאחר שניקיתם את הדירה מהרהיטים המיותרים…

אתם מוזמנים להתחיל לעצב מינימליסטית.

  1. בחרו בצבעים טבעיים

חלק גדול מתנועת המינימליזם מסתמך על השימוש בצבעיים טבעים, כמו: גוונים עדינים של לבן, אפור וכחול. ואפשר להביא בחשבון גם גוונים בהירים של ירוק וחום. חוץ מההרמוניה והתחושה העל זמנית שהצבעים האלה מביאים, קל מאוד ליצור מהם קומפוזיציה עיצובית מתוחכמת, בלי לוותר על הניקיון העיצובי.

אם אתם חוששים שהלבן יהיה לבן מדי, נסו ללכת על שילוב בין גוון בהיר אחד לבין נגיעות של דקיקות של גוון כהה יותר.אם אתם חוששים שהלבן יהיה לבן מדי, נסו ללכת על שילוב בין גוון בהיר אחד לבין נגיעות של דקיקות של גוון כהה יותר

  1. בחירת רהיטים נכונה

בבחירת הרהיטים שלכם, העדיפו רהיטים בעלי קווי עיצוב נקיים ופשוטים, ואל תשכחו את הפונקציונליות והתכליתיות. וכאן סוף רכישה במחשבה תחילה – בחרו רהיטים, חיפויים או אקססוריז לאחר שהבנתם בדיוק למה הם ישמשו אתכם והאם יש לכם מספיק מקום עבורם. אם למשל בחלל הרחצה החלטתם שאתם מעדיפים אמבטיה על פני מקלחון, מה דעתם על אמבטיה פרי סטנדינג עמוקה שנותנת תחושה של ריחוף בחלל. אין ספק שריחוף ומינימליזם משלימים זה את זה.

אמבטיית פרי סטנדינג alloy

  1. אל תפחדו מחללים ריקים

אל תפחדו מחללים גדולים וריקים להיפך, אמצו אותם בחום כי הם חלק מהאסתטיקה המינימליסטית. תנו לחדרים שלכם לנשום והישארו עם כמה שפחות רהיטים, אפילו בסלון.

Less is more"" –פחות עיצוב הוא הרבה סגנון.

ואם אתם קצת חוששים מכל המרחבים הפתוחים האלו, אתם יכולים למצוא את טוויסט החמימות  באריחים גדולים ומדוקקים בצבעוניות מעט 'נועזת' יותר.ואם אתם קצת חוששים מכל המרחבים הפתוחים האלו, אתם יכולים למצוא את טוויסט החמימות  באריחים גדולים ומדוקקים בצבעוניות מעט 'נועזת' יותר.

  1. תמתנו את השימוש בהצהרות עיצוביות

רהיטים בעלי אמירה עיצובית חזקה מוסיפים הרבה אופי ועניין לכל חלל. אך כולנו נפלנו במלכודת ההתאהבות שמובילה להגזמה. יותר מדי רהיטים 'בעלי נוכחות' יכולים ליצור תחושה של עומס בעיניים – ועומס הוא האויב מספר אחד של השלווה.

במינימליזם, האיכות חשובה יותר מהכמות, לכן אתם מוזמנים לבחור רהיט אחד בעל נוכחות. זו יכולה להיות תמונת אומנות צבעונית גדולה במיוחד או קיר כוח בטקסטורה מעניינת. זו תהיה האמירה העיצובית האישית שלכם וכל השאר יישאר מאוורר, מואר והכי מינימליסטי שאפשר.

קיר בחדר הרחצה בטקסטורה מעניינתקיר בחדר הרחצה בטקסטורה מעניינת

  1. סדר, סדר ועוד קצת סדר

במינימליזם הסדר הוא הכול. לכל חפץ ופריט צריך להיות מקום משלו ועדיף שהמקום הזה יהיה נסתר מהעין. השתמשו בפתרונות אחסון מתחכמים כמו ארונות שמתחבאים בתוך הקיר או שידות סגורות ומעוצבות, כדי להחביא בתוכם את כל הבלגן שלכם.

מעבר ליתרונות האסתטיים הרבים, תמיד תוכלו לדעת איפה כל דבר נמצא, ולא תבזבזו זמן ועצבים על חיפוש המפתחות של הרכב, שנעלמו בדיוק לפני פגישה חשובה.

  1. תכניסו הביתה כמה שיותר אור טבעי

אור יום הוא מרכיב חשוב בכל בית ובכל סגנון יצוב ועל אחת כמה וכמה בשמירה על חמימות לצד מינימליסטיות, ולכן חשוב מאוד להכניס אותו פנימה כמה שיותר. היום כשהחלונות הולכים וגדלים, אבל הקיץ הולך ומתחמם – תוכלו למצוא שפע של פתרונות תאורה נסתרים, שימשיכו להעניק לכם את התחושה של האור הטבעי, גם כשהבית מוצל לגמרי.

 

מקווים שעזרנו לכם למצוא נקודת מפלט מינימליסטית מרגיעה, בעולם שנהיה מקסימאלי יותר ויותר. תזכרו שמטרת המינימליזם היא לא לפגוע בנוחות שלכם, אלא פשוט לקדם לייף סטייל שדוגל באיכות לפני כמות.

אז מה אתם אומרים על פתיחת דף חדש במסע עיצובי אל עבר המינימליזם החדש שהוא הרבה יותר חם מאשר קר?